ספות

ספות נוער  ספות המתנה

 

ספות הן חלק בלתי נפרד מכל סלון ולמעשה, הן חלק בלתי נפרד ממערכות ישיבה מעוצבות רבות הנמכרות בכל רחבי העולם. מערכות ישיבה בדרך כלל כוללות שתי ספות, שאחת לרוב מעט גדולה יותר מהשנייה או שמערכת ישיבה כוללת שתי כורסאות וספה. מדוע אין כמעט סלון בארץ, באירופה ובארצות הברית שאין בו ספות? כורסא מיועדת אך ורק לאדם אחד ואילו ספות מיועדות לכמה אנשים גם יחד. כך שאם אתם רוצים להתחבק עם אהובכם או עם אהובתכם מול הטלוויזיה אתם זקוקים לספה נוחה ולא לכורסא צפופה אשר מתאימה רק לאדם אחד. כמו כן, בבתים בהם יש ילדים כמעט תמיד חייבים להכניס ספות אל הסלון כדי שהם יוכלו לשבת יחד. סלון לא נועד רק לשימוש של בני המשפחה הוא נועד גם לאירוח ולכן ספות יכולות להיות מושלמות עבור אנשים אשר מארחים בביתם אנשים.

ספות מגיעות במגוון של גדלים. חשוב מאוד להתאים את גודל הספה לגודל הסלון. אם הסלון הוא קטן מאוד ובחרתם ספה גדולה מדי עבורו הספה עלולה שלא להכנס פנימה. גם אם היא כן נכנסת פנימה הספה למעשה תאפיל על כל הרהיטים האחרים בסלון ותגרום לסלון להראות צפוף יתר על המידה והיא תגרום לו להראות עמוס בחפצים. ספות צריכות להתאים באופן מושלם לגודל החלל בו הן נמצאות ודבר זה מרמז כי הספה לא צריכה להיות גם קטנה מדי. אם החלל של הסלון גדול מאוד ספה קטנה עלולה להיות לא מורגשת והיא תראה כאילו אין לה יותר מדי נוכחות מה שגם ייפגע במראה שלה וגם במראה של הסלון.

ספות צריכות להתאים במרקם שלהן, בחומר ממנו הן עשויות, בצבע שלהן, בגודל שלהן ובסגנון הכללי שלהן לשאר הרהיטים אשר נמצאים בסלון. למשל, ספות ענקיות המוצבות בסלון ליד שולחן קפה קטנטן או ליד כורסא קטנטנה יוצרים מראה מעט משונה. כמו כן, ספות כחולות יחד עם כורסאות בצבע ורוד גם לא משתלבות היטב יחדיו. לכן כאשר קונים רהיטים חשוב להתאים אותם מבחינה עיצובית זה לזה והדבר נכון גם כאשר מדובר בקנייה של ספות.